Możliwości rozwiązywania problemów z erekcją

Istnieje wiele sposobów rozwiązywania problemów z erekcją. Podstawowym jest przestać prowadzić pośpieszne życie, dać ciału czas na relaks i idealnie całkowicie usunąć stres. Jednak kto nie ma tej możliwości, najczęściej rozwiązuje swoje problemy:

 

Leki na receptę (Viagra i inne)

Leki te są skierowane przede wszystkim na problemy ze słabą erekcją. Są one dostępne wyłącznie na receptę, ponieważ ich stosowanie pociąga za sobą występowanie niepożądanych skutków ubocznych, które lekarz musi ocenić pod kątem stanu zdrowia pacjenta. Na przykład w kontrolowanych badaniach klinicznych zgłaszano następujące niepożądane działania: ból głowy, zaczerwienienie twarzy, niestrawność, zawroty głowy, przekrwienie błony śluzowej nosa, kołatanie serca, ból w klatce piersiowej podczas stosunku płciowego lub po nim, częściowe, nagłe, tymczasowe lub trwałe zmniejszenie, lub utrata widzenia w jednym lub obu oczach, długotrwała i czasami bolesna erekcja. Te preparaty są również drogie.

 

 

Suplementy diety

Obecnie coraz popularniejsza forma rozwiązywania problemów z erekcją. Na rynku istnieje wiele produktów ukierunkowanych na natychmiastowy lub długoterminowy efekt. Odpowiednio dawkowane suplementy diety nie mają negatywnych skutków ubocznych. Człowiek jednocześnie dostarcza ciału substancji, które mu brakują, jeśli nie otrzymuje ono zrównoważone pożywienie, które jest podstawą do zdrowia.

 

Małoinwazyjne leczenie

W tym leczeniu środek erekcyjny podaje się cienką igłą bezpośrednio do ciała jamistego penisa. Zaletą jest wysoka efektywność bez potrzeby stymulacji seksualnej, wadą jest dyskomfort związany z automatycznym stosowaniem i koniecznością planowania stosunku płciowego.

 

Pompa próżniowa

Tymczasowa możliwość radzenia sobie ze słabą erekcją oparta na eżektorach próżniowych. Wadą jest krótki czas działania, wyższa cena zakupu (urządzenie wysokiej jakości kosztuje około 1500-2500 tys. PLN) i dyskomfort użytkowania podczas aktu seksualnego.

 

Operacja

Nieodwracalne leczenie inwazyjne polegające na przykład na wszczepieniu protez prącia. Cena zabiegu wynosi od 15 do 30 tysięcy PLN.